تبلیغات
بی مقدمه - آموزش نصب ویندوز XP


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

آموزش نصب ویندوز XP

نوشته شده توسط:هاشمی
پنجشنبه 1 شهریور 1386-01:08 ب.ظ

به نام خدا

آموزش نصب ویندوز XP رو برای دوستان عزیز که با نصب ویندوز مشکل دارند  آماده کردم که امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره .

کامپیوتر را روشن   میکنیم در هنگام راه ندازی سیستم کلید Delete  را چند بار  میزنیم تا وارد Setup  کامپیوتر شویم.و از منوی ظاهر شده قسمت سمت چپ گزینه دوم را انتخاب میکنیم و قسمت زیر را پیدا کرده و تنظیمات  را مانند زیر انجام می دهیم

First Boot Device                          floppy

Second Boot Device                      CD Rom

Third Boot Device                        Hard Disk   or   HDD-0        

پس از تنظیم این قسمت با زدن  کلید Esc  به منوی اصلی بر میگردیم و قسمت سمت راست روی گزینه save & Exit setup  رفته و کلید Enter را زده در صورت در خواست Y یا N   کلید Y  را میزنیم و اینتر را فشار میدهیم پس از انجام این قسمت تنظیمات انجام شده ذخیره می شود و کامپیوتر ریست میشود .

بعد از انجام مراحل بالا  سی دی ویندوز اکس پی را درون سی دی رام میگذاریم و کامپیوتر را ریست میکنیم بعد از این مرحله  کلیدی را فشار میدهیم تا سیستم از روی سی دی بالا بیاید  وقتی صفحه آبی ظاهر شد Enter  را میزنیم در صفحه بعدF8 را میزنیم در صفحه بعد درایوی را که میخواهیم ویندوز درون آن نصب شود مثلا درایو C انتخاب میکنیم و Enter  را میزنیم در صفحه بعد از میان گزینه های زیر گزینه اول را انتخاب میکنیم.

Format the partition using the NTFS file system ( quick )

Format the partition using the FAT file system ( quick )

Format the partition using the NTFS file system

Format the partition using the FAT file system

Leave the current file system intact ( no change )

و سپس Enter  را میزنیم . در این مرحله دو بار نوار زرد رنگ پر می شود و در آخر نوار قرمز پر می شود که سیستم ریستارت می شود .

در هنگام بالا امدن ویندوز دست به کی بورد نمی زنیم تا کامپیوتر از روی سی دی راه اندازی نشود . اگر اشتباها از روی سی دی راه اندازی شد کافیست فقط کامپیوتر را ریستارت کنیم و دست به چیزی نزنیم تا دوباره سیستم از روی سی دی راه اندازی نشود.

در این قسمت  سیتم خودش کارهای مورد نیاز را انجام می دهد و زمانی که اولین کادر ظاهر میشود  گزینه Customize   را میزنیم از کادر ظاهر شده سر برگ دوم را که  Languages  است را انتخاب میکنیم  و در قسمت پایین در کادر های  پایین  هر دو را تیک میزنیم  و بعد به سر برگ اول رفته یعنی Regioaloption      در کادر اول   Farsi   و در کادر پایین  گزینه Iran    را انتخاب می کنیم . و بعد ok  را می زنیم و بعد  Next   را میزنیم در قسمت بعد در دو کادر نامی مینویسم  و Next  را می زنیم در مرحله بعد شماره سریال ویندوز را وارد می کنیم و Next   را می زنیم در مرحله بعد نیز در دو کادر بهتر است یک پسورد بنویسیم تا سیستم ما از نفوذ دیگران در امان باشد به این صورت که در کادر اول پسورد را مینویسیم و در کادر بعد پسورد را تکرار می کنیم و در آاخر گزینه   Next را می زنیم در کادر بعد نیز از لیست موجود تهران را انتخاب میکنیم و Next  را می زنیم  معمولا دیگر نیازی به انجام کاری نیست تا زمانی که کامپیوتر ریست شود.

وقتی که کامپیوتر  ریست شد و  پس از صفحه سیاه رنگ  معمول ویندوز صفحه ای ظاهر می شود که در قسمت سمت راست گوشه پایین  کلید سبز رنگی قرار دارد به اسم Next  آن را میزنیم در صفحات بعد هم next  را می زنیم وقتی به صفحه ای رسیدیم که در آن از شما یوزر نیم خواسته شده  فقط در کادر اول نامی بنویسید و بقیه را خالی بگذارید و Next  را بزنید و سپس در قسمت سمت راست گوشه پایین گزینه Finish   ظاهر میشود که آن را انتخاب میکنیم که بعد از انجام این قسمت وارد ویندوز می شویم حالا ویندوز آماده استفاده است که درایوهای صدا گرافیک و مودم را نصب می کنیم .

 

 

 تاریخ آخرین ویرایش:شنبه 27 بهمن 1386 09:02 ق.ظ